اتومبیل‌هایی مناسب برای آخرالزمان!


پاتوق نود – ترجمه از محمد کاملان: صنعت خودروسازی چیزی بیشتر از یک قرن قدمت دارد و در طول این مدت شاهد خودروهای رنگ و وارنگ زیادی بوده‌ایم که هر کدام برای کاری ساخته شده‌اند. این خودروها نیازهای روزمره مردم را پاسخ می‌دهند و روی آنها برای تفریح و گردش نیز می‌توان حساب باز کرد. اما زمانی که شرایط سخت‌ و دشوار شود روی خودروهای معمولی به‌رغم تمامی پیشرفت‌ها و امکاناتی که دارند نمی‌توانید حساب باز کنید و بهتر می باشد سراغ خودروهایی برویم که نسبت به خودروهای معمولی حرف‌های بیشتری در شرایط سخت‌ برای گفتن دارند.

این خودروها توانمندی‌های بسیار بیشتری دارند و حتی برای حوادث سخت و دشوار و رانندگی در مسیرهای بسیار ناهموار نیز مناسب هستند. اما از آنجایی که کمتر شاهد شرایط سخت و دشوار هستیم خودروهای جا‌ن‌سخت و مقاوم نیز نسبت به خودروهای معمولی کمتر ساخته می‌شوند. در این بین باز هم خودروهایی وجود دارند که در شرایط سخت‌ و دشوار خم به ابرو نمی‌آورند و به قول معروف برای آخرالزمان ساخته شده‌اند. از آنجایی که مشاهده این خودروها و بررسی اطلاعات فنی آنها خالی از لطف نیست در ادامه با هم به خودروهایی که برای آخرالزمان ساخته شده‌اند نگاهی خواهیم داشت.

آوتوروس شامان ۸*۸

خودروهایی برای آخرالزمان

تقریباً تمامی خودروهایی که تاکنون مشاهده‌ کرده‌ایم ۴ چرخ دارند اما داستان آوتوروس شامان (Avtoros Shaman) فرق می‌کند و با یک خودروی هشت چرخ طرف هستیم که به پیشرانه‌ای توربوشارژ با ۱۷۰ اسب‌بخار مجهز شده می باشد.

نیروی این پیشرانه از طریق سیستم انتقال قدرت پیشرفته‌ای که در آوتوروس شامان تعبیه شده می باشد به هشت چرخ بزرگ این اتومبیل منتقل می‌شود. این اتومبیل مصرف نسبتاً بهینه‌ای نیز دارد و با یک گالون بنزین حدود ۱۹ کیلومتر مسافت را پشت‌سر می‌گذارد. به این ترتیب در شرایط سخت و دشوار که احتمالاً فراهم کردن بنزین دردسرهای زیادی دارد روی آوتوروس شامان می‌توانید حساب‌باز کنید. باک این اتومبیل چیزی حدود ۲۷۰ لیتر ظرفیت دارد و به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت آوتوروس شامان با یک باک پر مسافتی بیشتر از ۱۳۰۰ کیلومتر را طی می‌کند و راننده و سرنشینان این اتومبیل را تاجایی که امکان دارد ا شرایط سخت بدون هیچ توقفی خارج می‌کند.


لندروور کاتبرتسان

خودروهایی برای آخرالزمان

کابین این لندروور همان کابینی می باشد که در لنروور سال ۱۹۵۸ شاهد آن بوده‌ایم اما به لحاظ فنی و امکانات بعید می‌دانید تمامی لندروورهای که تاکنون ساخته شده‌‌اند حریف لندروور کاتبرتسان (Land Rover Cuthbertson) باشند.

این اتومبیل به لحاظ قدرت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بعید می‌دانیم مانعی وجود داشته باشد که بتواند جلوی لندروور کاتبرتسان را بگیرد. اما روی سرعت این اتومبیل نمی‌توانید حساب زیادی باز کنید چرا که این لندروور عجیب و مقاوم تنها با سرعت ۳۱ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند.

به این ترتیب می‌توان لندروور کاتبرستان را خودروی مناسبی برای شرایط سخت و دشواری دانست که برای خارج شدن از این شرایط عجله‌ای نداشته باشد، در غیر این صورت با سرعت آهسته‌ای که این لندروور دارد بعید می‌دانیم در زمان مناسب بتواند سرنشینان را از مهلکه نجات دهد.


جی‌.‌پی‌.‌وی کلنل ۸*۸

خودروهایی برای آخرالزمان

خودروهای معمولی ممکن می باشد در جاده‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند اما بیشتر این خودروها در عبور از رودخانه‌‌های خروشان و صخره‌های بلند و ارتفاع کم می‌آورند و نمی‌توان انتظار زیادی از خودروهای معمولی برای عبور از مناطق صعب‌العبور داشت.

به این ترتیب اگر به دنبال بهترین اتومبیل برای عبور از مسیرهای سنگلاخی و رودخانه‌های عمیق می‌گردید می‌توانیم به شما خودروی جی‌.‌پی‌.‌وی کلنل ۸*۸ را معرفی کنیم. این اتومبیل قدرت زیادی نیز دارد و نه تنها ظاهر آن شبیه به یک نفربر نظامی می باشد بلکه قدرت جی‌.‌بی‌.‌وی کلنل با یک تانک نظامی برابری می‌کند. جالب می باشد بدانید این خودروی قدرتمند بدون اینکه خم به ابروی خود بیاورد دیواری با ضخامت ۳۰ سانتی‌متر را از هم می‌شکافد و حتی سیل هم نمی‌تواند جلوی حرکت جی‌.‌پی‌.وی کلنل را بگیرد.


باربوس ۸۵۰ باشمی

خودروهایی برای آخرالزمان

در نگاه اول به این اتومبیل شکل و شمایل مرسدس‌بنز ای.‌ام‌.‌جی جی ۶۳ در ذهن شما تداعی می‌شود و اگر چنین شباهت را تشخیص داده باشید باید برای شما بگوییم که اشتباه نکرده‌ایم و باربوس ۸۵۰ باشمی (Brabus 850 Buscemi Edition)، از روی مرسدس‌بنز ای‌.‌ام‌.‌جی ساخته شده می باشد.

این اتومبیل در کنار استقامت و قدرت، زیبایی و امکانات داخلی شیک و جذابی نیز دارد و همین امر هم باعث شده تا باربوس ۸۵۰ باشمی چیزی حدود ۴۶۰ هزار دلار قیمت داشته باشد. به این ترتیب از لحاظ قیمت می‌توان گفت باربوس ۸۵۹ باشمی یکی از اشرافی‌ترین خودروهایی می باشد که برای آخرالزمان می‌توانید روی آن حساب باز کنید.

اگر به دنیای اتومبیل علاقه داشته باشید احتمال دارد استیو باشمی را بشناسید، وی یکی از طراحان حرفه‌ای اتومبیل می باشد و ید طولایی در شخصی‌سازی بهترین خودروهای دنیا دارد. باربوس ۸۵۰ باشمی نیز ساخت دست این طراح افسانه‌ای می باشد و یک پیشرانه با ظرفیت ۶.۰ لیتر از نوع V8 را در این اتومبیل شاهد هستیم. این پیشرانه ۸۵۰ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌دهد تا با یکی از قدرتمندترین شاسی‌بلند‌های مقاوم و جان‌سخت دنیا طرف باشیم.

با چنین پیشرانه‌ای بدیهی می باشد که باربوس ۸۵۰ باشمی سرعت چشم‌گیری نیز داشته باشد و این اتومبیل با سرعتی حدود ۲۶۰ کیلومتر در ساعت سرنشینان را از شرایط سخت و دشوار خارج می‌کند.


اینکاس سنتری ام.‌پی‌.‌وی

خودروهایی برای آخرالزمان

این اتومبیل ممکن می باشد به‌لحاظ ظاهری شباهت‌های زیادی با تانک نداشته باشد اما به لحاظ امکانات فنی از یک تانک قدرتمند چیزی کم ندارد. اینکاس سنتری ام‌.‌پی‌‌.وی به لحاظ ابعاد نیز یک خودروی بسیار بزرگ می باشد و حدود ۶ متر طول دارد. چنین ابعادی باعث شده سرنشینان به راحتی داخل اتومبیل قرار بگیرند و فضای بسیاری خوبی را در داخل این اتومبیل تجربه کنند.

اینکاس سنتری ام‌.‌پی‌.‌وی در برابر تمامی حوادث طبیعی و غیر طبیعی مقاوم می باشد و تاب توان گلوله و بمب را نیز دارد. این اتومبیل تجربه شیرینی برای رانندگی نیز دارد و صندلی راننده در ارتفاع مناسبی قرار می‌گیرد تا دید کاملی از محیط اطراف در اختیار راننده قرار بگیرد.

در اینکاس سنتری ام.‌پی‌.‌وی یک پیشرانه ۶.۷ لیتری تعبیه شده می باشد و این متور ۳۹۵ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند تا با نهایت سرعت از میان سخت‌ترین شرایط عبور کند. نیروی تولید شده توسط پیشرانه اینکاس سنتری ام.‌پی‌.‌وی به چهار چرخ اتومبیل منتقل می‌شود و این موارد باعث شده تا در نیروهای نظامی نیز این اتومبیل به خدمت گرفته شود.


جیپ رانگلر ویلیس جیگر کارز

خودروهایی برای آخرالزمان

اگر به تسلیحات نظامی علاقه داشته باشید حتماً به خوبی می‌دانید که طراحی‌های زیبایی را نیز در سلاح‌ها و وسایل نقلیه شاهد هستیم. این جیپ رانگلر نیز از همین طراحی بهره گرفته و یک پیشرانه ۳.۶ لیتری از نوع V6 را در این اتومبیل شاهد هستیم.

پیشرانه این اتومبیل چیزی حدود ۲۸۵ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌دهد و بر خلاف سایر خودروهایی که در این فهرست دیدیم و ظاهری عجیب و غریب دارند با جیپ رانگلری طرف هستیم که توسط جیگِر کارز ( Geiger Cars) طراحی شده و ظاهر زیبا و جذابی دارد. جالب می باشد بدانید این اتومبیل به لحاظ تعداد تولید نیز یک خودروی کاملاً خاص و نایاب می باشد و جیگر کارز تنها ۱۰ دستگاه از آن تولید کرده می باشد.

همین امر باعث شده تا جیپ رانگلر ویلیس جیگر کارز به لحاظ ارزش نیز قیمت گزافی داشته باشد و با قیمتی نزدیک به ۷۰ هزار دلار در بازارهای جهانی معامله شود.


تکنو ایمپالس راکت زد

خودروهایی برای آخرالزمان

این اتومبیل ممکن می باشد ظاهری فضایی و عجیب و غریب داشته باشد اما مطمئن باشید با یک خودروی جان‌سخت طرف هستیم که در شرایط دشوار راننده را هرگز تنها نمی‌گذارد، تکنو ایمپالس راکت زد سرعت بسیار کمی دارد و به یک پیشرانه ۲.۵ لیتری با ظرفیت ۸۲ اسب‌بخار مجهز می باشد.

این اتومبیل توسط روس‌ها تولید شده می باشد و نیروی پیشرانه آن به چهار چرخ منتقل می‌شود. جالب می باشد بدانید در کنار تمامی فناوی‌های پیشرفته‌ای که در این اتومبیل به خدمت گرفته شده می باشد، فناوری بادکردن خودکار لاستیک‌ها بیشتر از همه به چشم می‌خورد. تکنو ایمپالس راکت زد دید وسیعی از فضای روبرو در اختیار راننده قرار می‌دهد و خودرویی تمام‌عیار برای پشت‌سر گذشتن هرگونه شرایط سخت و دشوار می باشد.


هنسی ولوسی‌راپتور ۶*۶

خودروهایی برای آخرالزمان

بعضی از طراحان اتومبیل بر این باور هستند که چهار چرخ برای خودروهای جان‌سخت کفایت نمی‌کند و این خودروها باید هشت یا دست‌کم شش چرخ داشته باشند. در این زمینه می‌توان به هنسی ولوسی‌راپتور (Hennessey VelociRaptor)، اشاره کرد.

این خودروی جان‌سخت از پیشرانه‌ای از نوع V6 بهره‌ می‌برد که ۳.۵ لیتر ظرفیت دارد. این پیشرانه میزان ۶۰۰ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌دهد و بعید می‌دانیم مسیری وجود داشته باشد که هنسی لوسی‌راپتور نتواند از آن عبور کند. چنین ویژگی‌هایی باعث شده تا این خودروی جان‌سخت قیمت گزافی هم داشته باشد و ۳۰۰ هزار دلار در بازارهای جهانی معامله شود.


تورساس پراتوریان

خودروهایی برای آخرالزمان

این اتومبیل نیز مانند سایر خودروهایی که در این فهرست به آنها اشاره کردیم مسیرهای صعب‌العبور را به راحتی پشت‌سر می‌گذارد اما تورساس پراتوریان (Torsus Praetorian)، نسبت به سایر خودورهای این فهرست یک ویژگی بسیار جالب توجه دارد و با خودرویی طرف هستیم که به راحتی ۳۵ سرنشین را در خود جای می‌‌دهد تا انسان‌های بیشتری را از خطرهای سخت و دشوار نجات دهد.

تورساس پراتوریان پیشرانه‌ای قدرتمند با ظرفیت ۶.۹ لیتر دارد و این موتور چیزی حدود ۲۳۹ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌‌دهد. این خودروی جان‌سخت به یک بکسل بسیار قدرتمند و پیشرفته‌ نیز مجهز می باشد و سرعتی حدود ۱۲۰ کیلومتر در ساعت دارد.


من‌هارت ام.‌اچ.‌ایکس ۶ دِرت

خودروهایی برای آخرالزمان

وقتی صحبت از خودروهای جان سخت به میان می‌آید بعید می‌دانیم برند بی.‌ام‌.‌و به فکر شما برسد اما جالب می باشد بدانید نسخه‌ای جان‌سخت از یکی از خودروهای بی‌.‌ام‌.‌و را شاهد هستیم که اتفاقاً ظاهر بسیار شیک و جذابی دارد و تجهیزات داخل این اتومبیل نیز کاملاً اشرافی و لاکچری می باشد.

این اتومبیل زیبایی خاصی دارد اما امکانات آن تنها به این ختم نمی‌شود و با یک پیشرانه بسیار قدرتمند در آن طرف هستیم که ۸۸۸ اسب‌بخار نیرو دارد و در سخت‌ترین شرایط راننده و سرنشینان را از مهلکه به‌در می‌برد.


نیسان ۳۷۰ زد.‌کی‌.آی

خودروهایی برای آخرالزمان

وقتی صحبت از رانندگی در شرایط سخت به میان می‌آید همیشه به راندن در مسیرهای سنگلاخی یا عبور از روخانه‌های عمیق فکر می‌کنیم، خوشبختانه تمامی خودروهای این فهرست به خوبی از چنین مسیرهایی عبور می‌کنند اما وقتی پای برف و بوران در میان باشد حتی جان‌سخت‌ترین خودروها نیز در میان برف گیر می‌کنند. اینجاست که نیسان ۳۷۰ زد.‌کی‌.‌آی به کمک می‌آید و ادعای این را دارد که از میان برف و کولاک به راحتی عبور می‌کند.

یک پیشرانه ۳.۷ لیتری از نوع V6 را در این اتومبیل شاهد هستیم که ۳۲۸ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند. این موارد باعث شده تا نیسان ۳۷۰ زد.‌کی‌.‌آی به خودرویی تمام‌عیار برای گذر از سردترین و برفی‌ترین روزهای زمستان تبدیل شود. لازم به ذکر می باشد این اتومبیل در حال حاضر از جانب نیسان به‌صورت مفهومی ساخته شده و تنها در نمایشگاه شیکاگو رخ نشان داده می باشد اما بدون شک اگر از چنین ایده‌ای استقبال شود شاهد تولید انبوه آن خواهیم بود.


تانک رضوانی

خودروهایی برای آخرالزمان

شرایط سخت و دشواری در بیشتر مواقع از جانب طبیعت پیش روی انسان‌ها قرار می‌گیرد اما گاهی اوقات نیز انسان‌‌های برای هم دردسر درست می‌کنند و جنگ و درگیری انسان را در شرایطی قرار می‌دهد که به خودروهایی مقاوم در برابر بمب و گلوله نیاز پیدا می‌کند. تانک رضوانی برای همین کار ساخته شده می باشد و یک پیشرانه هِلکت (Hellcat) از نوع V8 در این اتومبیل حضور دارد.

چنین پیشرانه‌ای ۷۰۷ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند و این اتومبیل در کنار بدنه ضدگلوله از شیشه‌های مقاوم در برابر آتش و گلوله نیز بهره می‌برد. مقاومت تانک رضوانی از چیزی که فکرش را بکنید بیشتر می باشد و این اتومبیل حتی در برابر موشک‌های بالیستیک نیز دوام می‌آورد.

قابلیت دید در شب، سیستم تعلیق تقویت شده، امکان مشاهده محیطی که دود آنرا فرا گرفته باشد را می‌توان از دیگر ویژگی‌های تانک رضوانی دانست. کاملاً مشخص می باشد چنین قابلیت‌هایی برای مشتری ارزان تمام نمی‌شود و با خودرویی طرف هستیم که تادندان مسلح شده قیمتی حدود ۳۰۰ هزار دلار دارد.


پارتیزان وان

خودروهایی برای آخرالزمان

ممکن می باشد ظاهر این اتومبیل در نگاه نظر شما را جلب نکند اما جالب می باشد بدانید با یک خودروی بسیار مقاوم و جان‌سخت طرف هستیم که سازنده آن به اندازه‌ای از پارتیزان وان مطمئن می باشد که این اتومبیل را با صد سال ضمانت به‌فروش می‌رساند.

پارتیزان وان نه تنها از مسیرهای سنگلاخ و صخره‌های عظیم عبور می‌کند بلکه این اتومبیل کاملاً ضدگلوله ساخته شده و غیرقابل نفوذ می باشد. جالب اینجاست که پارتیزان وان برای انتقال با هلیکوپتر نیز استقامت خوبی دارد و انداختن آن از ارتفاع پایین توسط هلیکوپتر هیچ مشکلی برای پارتیزان وان ایجاد نمی‌‌کند. با این حساب می‌توان گفت پارتیزان وان برای آخرالزمان طراحی شده و راننده و سرنشینان را در این شرایط سخت بدون شک تنها نخواهد گذاشت.


پال‌وی لیبرتی

خودروهایی برای آخرالزمان

مشخص نیست در مسیرهای سخت و دشوار چه موانعی پیش‌روی راننده قرار می‌گیرد و به همین منظور پال‌وی لیبرتی (Pal-V Liberty)، در‌واقع خورویی می باشد که روی زمین حرکت می‌کند و به‌عنوان یک خودروی پرنده در هوا نیز پرواز می‌کند.

پال‌وی لیبرتی دو سرنشین را در خود جای می‌‌دهد و با سرعت ۱۸۰ کیلومتر در هوا به پیش می‌رود. البته این خودروی پرنده قیمت کمی هم ندارد و نسخه پایه آن با قیمتی حدود ۴۰۰ هزار دلار به‌فروش می‌رسد و نسخه‌های پیشرفته‌تر آن قیمت‌های بیشتری نیز دارند.


تویوتا لندکروز اف‌.‌جی ۴۰ هات‌رود

خودروهایی برای آخرالزمان

این اتومبیل مخصوص رانندگی در صحراهای گرم و سوزان طراحی شده می باشد و مهندسین طراح آن چیزی نزدیک به ۱۲ هزار ساعت، وقت را صرف ساخت تویوتا لندکروز اف. جی ۴۰ هات‌رود کرده‌اند. در نتیجه با یک خودروی کاملاً اختصاصی برای صحرا طرف هستیم که پیشرانه قدرتمندی از نوع V8 دارد و ۳۰۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند.

با این حساب می‌توان گفت تویوتا لندکروز اف‌.‌جی ۴۰ هات‌رود ممکن می باشد در مسیرهایی که صخره‌های عظیمی دارند حرفی برای گفتن نداشته باشد اما مطمئن باشید این اتومبیل در گرم‌ترین صحراهای دنیا نیز راننده‌اش را تنها نمی‌گذارد.

در این قسمت به انتهای فهرست خودروهایی رسیدیم که برای آخرالزمان طراحی شده‌اند و هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی آنها را بگیرد. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم به خودروهای جان‌سخت و مقاوم علاقه دارید و اطلاعات خوبی از خودروهایی می‌دانید که از هر مانعی عبور می‌کنند،‌ در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان اطلاعات مفید خود قرار دهید.

منبع: motor1

دیدگاه خود را بنویسید