رهبران دو کره روی خلع سلاح کامل شبه جزیره کره توافق و شروع یک دوره تازه و آخر جنگ‌های زیاد را اعلام کردند.

توافق رهبران دو کره جهت خلع سلاح هسته‌ای کامل در شبه‌جزیره کره

رهبران دو کره روی خلع سلاح کامل شبه جزیره کره توافق و شروع یک دوره تازه و آخر جنگ های زیاد را اعلام کردند.

فصل جدیدی در تاریخ شبه جزیره کره

رهبران دو کره امروز (جمعه) در کنفرانس خبری مشترکی اعلام کردند، اعلامیه مشترکی به امضا رسیده است که در برگیرنده تحقق صلح دائمی و پایدار در شبه جزیره کره و پاکسازی این منطقه از سلاح هسته ای است.

عبارات مهم : کنفرانس خبری – میلادی به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، رهبران دو کره روی خلع سلاح کامل شبه جزیره کره توافق و شروع یک دوره تازه و آخر جنگ های زیاد را اعلام کردند.

در این اعلامیه ای که دو طرف امضا کردند، تاکید شده است که باید هر دو طرف جهت کم کردن کارهای خصمانه در شبه جزیره کره و تبدیل منطقه نظامی محافظت شده است به یک منطقه صلح تلاش کنند.

دو رهبر کره شمالی و کره جنوبی در این کنفرانس خبری اعلام کردند که اعلامیه ای را در جهت تحقق صلح دائم و پایدار در شبه جزیره کره امضا کرده اند و قرار است “فصل جدیدی در تاریخ شبه جزیره کره” نوشته شود.

رهبران دو کره تاکید کردند که براساس این اعلامیه توافق شده است هرگونه اقدام خصمانه زمینی، هوایی و دریایی متوقف شود.

رهبران دو کره اعلام کردند، دو کره قصد دارند آتش بس سال ۱۹۵۳ را به معاهده صلح تبدیل کنند و اواخر امسال میلادی رسما آخر جنگ کره و توقف خصومت ها اعلام می شود. همچنین مساله خانواده های جدا شده است نیاز محورهای مورد توافق دو طرف بود.

طبق اعلامیه دو رهبر، مذاکرات در اواسط ماه آینده میلادی در سطح ژنرال ها جهت ایجاد ارتباطات جهت حل مسائل نظامی برگزار می شود.

مون جائه این، مدیر جمهوری کره جنوبی در این کنفرانس خبری اظهار داشت: هر دو کره تصمیم دارند عاری سازی شبه جزیره کره را از سلاح هسته ای طی امسال میلادی تکمیل کنند. هر دو طرف

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز تاکید کرد: ما توافقی را که امضا کردیم که به دوره ای از جنگ و تنش بسیار در روابط دو طرف آخر می دهد و همانطور که بسیاری امید زیادی به این نشست داشتند ما شاهد توافقاتی بودیم که راجع به مساله صلح فراگیر بوده، ما ملتی واحد در کنار هم هستیم و باید جهت آینده ای تازه جهت نسل های آینده تلاش کنیم و من به همین علت به این منطقه آمدم.

من و رهبر کره جنوبی در تحقق صلح بسیار جدی هستیم و من به صراحت عزم خود را جهت آینده صلح آمیز اعلام کردم. این رویکرد را نیز از سمت کره جنوبی شاهد بودم. ما در بسیاری از مسائل که جهت دو ملت مهم است صریح صحبت کردیم ولی به اعتقاد من تحقق صلح واقعی زمانی است که تمامی توافقات انجام شده، اجرایی شوند. شکوفایی و پیشرفت دو ملت از طریق اجرای وعده های داده شده، ممکن خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: مدیر جمهوری کره جنوبی در پاییز امسال میلادی به پیونگ یانگ سفر خواهد کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

توافق رهبران دو کره جهت خلع سلاح هسته‌ای کامل در شبه‌جزیره کره

واژه های کلیدی: کنفرانس خبری | میلادی | اعلامیه | جزیره | توافق | تاریخ | خبر | بین الملل

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما