منابع نظامی سوریه شب گذشته اعلام کردند، مقرهای نظامی ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن در نزدیکی شهر حلب و حماة در معرض حملات موشکی قرار گرفته که تلفاتی هم داشته است.

تکذیب شد ، کشته شدن 18 ایرانی در حملات موشکی به مواضع ارتش سوریه

منابع نظامی سوریه شب گذشته اعلام کردند، مقرهای نظامی ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان آن در نزدیکی شهر حلب و حماة در معرض حملات موشکی قرار گرفته که تلفاتی هم داشته است.

حملات موشکی به مواضع ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان در نزدیکی شهر حماة و حلب

تلویزیون سوریه به نقل از یک مقام نظامی گزارش داد، حملاتی تازه علیه بعضی مقرهای نظامی در حومه حماة و حلب صورت گرفت. بدون اینکه هویت عامل این حملات مشخص شود.

عبارات مهم : نیروهای مسلح – فرودگاه فعالان می گویند، این حملات بیش از ۴۰ کشته و ۶۰ زخمی در بین نیروهای نظام سوریه و هم پیمانان ارزش برجای گذاشت.

منابع محلی و فعالان مدعی شده است اند، ۱۸ نیروی ایرانی در این حملات کشته و تعدادی از جمله یک فرمانده و مقام مرکز “حیان طلال محمد” در نتیجه اصابت موشک به این مرکز واقع در شهرک سلحب و روستای نهر البارد در نزدیکی شهر غربی حماة زخمی شده است اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، انفجارهای شدیدی مناطق در نزدیکی شهر الحموی و استان حلب را لرزاند که ناشی از حملات موشکی به مقر ظاهر ۴۷ در نزدیکی شهر جنوبی حماة و مناطق دیگر در نزدیکی شهرک سلحب بود.

به ادعای اسکای نیوز عربی، در داخل مقر ظاهر ۴۷ در حماة نیروهای نظام سوریه و نیروهای هم پیمان بوده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان نیز اعلام کرد، موشک ها به مقرهای نیروهای نظام و هم پیمانان ارزش در منطقه فرودگاه نظامی النیرب و در نزدیکی فرودگاه بین المللی حلب اصابت کردند.

به گفته بعضی منابع، این موشک ها به ساختمان ها و مراکزی اصابت کرده که احتمال می رود انبار تسلیحات بوده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه افزود، این حملات موشکی منجر به آتش سوزی در مناطق مورد هدف شدند و تا این لحظه مرجع موشک ها و تلفات ناشی از آن مشخص نیست.

اما روزنامه تشرین سوریه که روزنامه رسمی این کشور است به نقل از منابع میدانی نوشته هست، حمله اخیر به مقرهایی در استان های حماة و حلب از پایگاهای انگلیسی و آمریکایی در شمال اردن شروع شده است و ۹ موشک بالستیک در این حمله مورد استفاده قرار گرفته است.

در عین حال منابع به شبکه المیادین گفتند، موشک ها مرجع ارزش مشخص نیست ولی به منطقه المالکیه در شمال فرودگاه حلب اصابت کرده و تلفاتی هم داشته است.

منابع احتمال می دهند، این حملات یا اسرائیلی یا آمریکایی و در تصویر العمل به عملیات و عبور ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان از رود فرات و حرکت به سمت شرق دیرالزور بوده باشد.

نیروهای سوریه در این عملیات پنج دِه را از نیروهای دموکراتیک سوریه هم پیمان آمریکا بعد گرفتند.

در عین حال جنگنده های سوری و روسی از روز گذشته حملاتی را به مناطق حضور تروریست ها در نزدیکی شهر شمالی حمص و حومه جنوبی حماة داشته اند.

مواضع نظامی و دولتی سوریه هفتم ماه آوریل جاری در دو استان حمص و استان دمشق و حومه آن در معرض حملات موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه قرار گرفت.

فرودگاه تیفور سوریه نیز در ماه آوریل در معرض حملات جنگنده های اسرائیلی قرار گرفته بود.

تکذیب شهادت شماری از نیروهای مستشار ایرانی در «سلحب»

یک مرجع آگاه در نیروهای مسلح، خبرسازی بعضی رسانه های خارجی را مبنی به شهادت شماری از نیروهای مستشار ایرانی در جریان حمله به حومه شهر «سلحب» در ریف غربی حماه را تکذیب کرد.

تکذیب شد ، کشته شدن ۱۸ ایرانی در حملات موشکی به مواضع ارتش سوریه

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: نیروهای مسلح | فرودگاه | ایرانی | فرودگاه | منابع | سوریه | نزدیکی | خبر

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

ناصر حجازی، مرد جذاب و فراموش نشدنی فوتبال

[ad_1] او را شبیه تیتو ویلاتوا به یاد نخواهیم آورد ...

خبر خوش جهت سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

[ad_1] نایب مدیر مجلس شورای اسلامی از شروع پرداخت مطالبات ...

پیروزی مقتدی صدر جایگاه کشور عزیزمان ایران در عراق را لرزاند؟

[ad_1] مسوول دفتر سیاسی جریان صدر می گوید: جمهوری اسلامی ...

ظاهر متفاوت ستاره‌ها با موهای طبیعی‎شان

[ad_1] ستاره ها مدام در حال تغییر ظاهر خود هستند. ...

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما