بعضی مالکان تهرانی اجاره منزل هایشان را به دلار و ارزهای خارجی تعیین و دریافت می کنند.

دلار، شرط تازه اجاره دهندگان مسکن در تهران!

بعضی مالکان تهرانی اجاره منزل هایشان را به دلار و ارزهای خارجی تعیین و دریافت می کنند.

اجاره مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران به شرط دریافت دلار!

صاحبخانه هایی که منزل هایشان را به دلار اجاره می دهند، این روزها پدیده شده است اند، در آگهی هایی که فایل شده است اند، منزل های زیادی در شمال شهر به چشم می خورد که اجاره هایشان را به صورت دلار دریافت می کنند.

عبارات مهم : قانونی – دریافت مدیر یکی از آژانس های بزرگ مسکن می گوید؛ املاکی که با دلار اجاره داده می شوند، تنها مختص خارجی هایی است که در کشور عزیزمان ایران اقامت می کنند ولی سایر بنگاه های املاک می گویند، منزل ها را به اتباع ایرانی هم براساس دلار اجاره می دهند.

این عنوان درحالی رخ می دهد که علی فاضلی، مدیر اتاق اصناف ایران» تأکید می کند؛ این عنوان جرم است و براساس قانون نظام صنفی و قانون مدنی کشور عزیزمان ایران تنها استفاده از وجه مرسوم مملکت یعنی «ریال» مجاز است و هیچ صاحبخانه ای یا صاحب کالا و خدماتی حق ندارد کالا و خدماتش را با دلار یا سایر پول های خارجی با اتباع ایرانی معامله کند.

بیشتر مستاجران خارجی چینی ها و روسی ها هستند و جهت اقامت های کوتاه مدت کاری به کشور عزیزمان ایران می آیند.

اجاره منزل دلاری به ایرانی ها غیرقانونی است

علی فاضلی، مدیر اتاق اصناف ایران تأکید می کند: هرگونه معامله با ایرانی ها براساس پولی غیراز وجه مرسوم مملکت ممنوع است و صاحبان صنوفی که کالا و خدماتشان را با پول خارجی به ایرانی ها عرضه کنند به دادگاه معرفی می شوند.

او که ادعا می کند عنوان اجاره به دلار را جهت نخستین بار است که می شنود می گوید: هرگونه گزارشی دراین باره دریافت کنند به صورت قانونی با آن برخورد می کنند. وی تأکید می کند: هرگونه معامله با ایرانی ها براساس پولی غیراز وجه مرسوم مملکت ممنوع است و صاحبان صنوفی که کالا و خدماتشان را با پول خارجی به ایرانی ها عرضه کنند به دادگاه معرفی می شوند.

او که ادعا می کند عنوان اجاره به دلار را جهت نخستین بار است که می شنود می گوید: هرگونه گزارشی دراین باره دریافت کنند به صورت قانونی با آن برخورد می کنند.

دلار، شرط تازه اجاره دهندگان مسکن در تهران!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: قانونی | دریافت | ایرانی | معرفی | قانون | خارجی | ایران | اجاره


بازدید مطلب:
1

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما