اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور بعدازظهر امروز در جلسه بررسی مسایل ارزی کشور که جهت پیگیری و پیشبرد تصمیمات اتخاذ شده است راجع به تک نرخی شدن قیمت

دولت به عوامل غیر اقتصادی اجازه تلاطم در بازار ارز را نمی دهد

دومین جلسه بررسی مسایل ارزی کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جهانگیری: دولت با قدرت تک نرخی شدن ارز را اجرا خواهد کرد

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور بعدازظهر امروز در جلسه بررسی مسایل ارزی کشور که جهت پیگیری و پیشبرد تصمیمات اتخاذ شده است راجع به تک نرخی شدن قیمت ارز و مقابله با قاچاق و بازار غیر رسمی ارز تشکیل و چندین ساعت به طول انجامید، اظهار داشت: تصمیم شب گذشته دولت در اعلام قیمت دلار به میزان ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تصمیمی منطقی و کارگشاست و دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان می دهد که با قدرت و قوت این سیاست را اجرا خواهد کرد.

عبارات مهم : رییس جمهور – بانک مرکزی وی با بیان اینکه بانک مرکزی مسئولیت مدیریت و اجرای این سیاست ها و تصمیمات را بر عهده دارد، از همه دستگاه های ذیربط خواست با جدیت تلاش کنند تا این سیاست ها که موجب ثبات در بازار، آینده نگری پذیر شدن اقتصاد کشور و اطمینان در جامعه می شود به خوبی اجرایی شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه تمهیدات مورد نیاز جهت تامین نیاز ارزی کسانی که نیاز فوری به ارز دارند، تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده است هیچ زیاد کردن قیمتی درحوزه دارو و کالاهای اساسی نخواهیم داشت.

باید به شبهات و پرسش های جامعه پاسخ داده شود. در این خصوص بانک مرکزی باید مقتدرانه در صحنه حضور داشته باشد و به پرسش های مطرح در افکار عمومی پاسخ دهد و اطمینان مورد نیاز به جامعه در خصوص ثبات بازار ارز کشور را بدهد.

وی با اشاره به اعلام حمایت همه قوا و ارکان نظام جهت کمک به دولت در این خصوص گفت: خوشبختانه وضع منابع ارزی کشور خوب است و دولت اجازه نمی دهد بعضی تلاطم های مقطعی ناشی از عوامل غیر اقتصادی در بازار ارز مدیریت با ثبات اقتصادی کشور را به چالش بکشد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه ما در نهایت آرامش نیازهای منطقی ارزی جامعه را برآورده خواهیم کرد، گفت: عرضه هرگونه ارز دیگری به غیر از ارز رسمی بانک مرکزی مصداق قاچاق است و با تمام توان با آن برخورد خواهد شد. علاوه بر اینکه هیچ فروشنده ای حق ندارد به بهانه زیاد کردن قیمت ارز قیمت کالاهای مورد نیاز مردم را زیاد کردن دهد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی، جهاد کشاورزی، کشور، رییس کل بانک مرکزی، معاون اقتصادی رییس جمهور، دستیار ارشد اقتصادی رییس جمهور و سایر مسئولان ذیربط حضور داشتند بعد از بحث و تبادل نظر شد، دستورالعمل اجرایی مصوبات دولت در حوزه ارزی کشور تصویب و مقرر شد به وسیله بانک مرکزی اطلاع رسانی گردد.

همچنین مقرر شد کمیته ای با عضویت بانک مرکزی، شرکت برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور با برگزاری جلسات مستمر روزانه ضمن رصد مسایل ارزی کشور پیشنهادات مورد نیاز را جهت طرح و تصمیم گیری بعدی که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار خواهد شد، ارایه کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

دولت به عوامل غیر اقتصادی اجازه تلاطم در بازار ارز را نمی دهد

واژه های کلیدی: رییس جمهور | بانک مرکزی | اقتصاد | اقتصادی | مرکزی | سیاست | بازار | خبر

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

ناصر حجازی، مرد جذاب و فراموش نشدنی فوتبال

[ad_1] او را شبیه تیتو ویلاتوا به یاد نخواهیم آورد ...

خبر خوش جهت سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

[ad_1] نایب مدیر مجلس شورای اسلامی از شروع پرداخت مطالبات ...

پیروزی مقتدی صدر جایگاه کشور عزیزمان ایران در عراق را لرزاند؟

[ad_1] مسوول دفتر سیاسی جریان صدر می گوید: جمهوری اسلامی ...

ظاهر متفاوت ستاره‌ها با موهای طبیعی‎شان

[ad_1] ستاره ها مدام در حال تغییر ظاهر خود هستند. ...

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما