شبکه رادیویی ترتیل خاص روزهای ماه مبارک رمضان، از امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه فعالیت خود را شروع کرد.

رادیو ترتیل افتتاح شد

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ شبکه رادیویی ترتیل خاص روزهای ماه مبارک رمضان از امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه فعالیت خود را شروع کرد. این شبکه رادیویی هر روز به تلاوت، ترتیل و تفسیر آیات قرآنی می پردازد.

این دومین سالی است که رادیو ترتیل در آستانه ماه رمضان افتتاح می‌شود. سال گذشته، رادیو ترتیل با پخش ۲۴ ساعته ترتیل یک جزء از قرآن کریم در هر روز، به شکل آزمایشی مهمان منزل علاقه‌مندان به کلام الهی بود.

امسال هم مانند پارسال، خوانش قرآن کریم با صدای اساتید برجسته داخلی و خارجی با سبک ترتیل انجام می‌شود. به علت استقبال شنوندگان رادیو از رادیو ترتیل، این شبکه امسال، نه به طور آزمایشی، بلکه به شکل رسمی افتتاح شد.

رادیو ترتیل افتتاح شد

در این مراسم، احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن، پشت تریبون رفت و در خصوص رادیو ترتیل گفت: خدا را شاکرم که رادیو ترتیل با همت فرزندان انقلاب و دوستداران قرآن افتتاح شد. امیدواریم از راه صدای خوش قاریان، قلوب مومنان به قرآن کریم بیش از پیش سوق پیدا کند.

وی افزود: همان گونه که در رادیو قرآن جهت تحقق جامعه قرآنی تلاش کردیم، در رادیو ترتیل هم کوشا هستیم. طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که فرمودند محافل قرآنی ضمن بیانی منطقی باید از لحاظ عاطفی در دل‌ها نفوذ کنند؛ جهت نفوذ هرچه زیاد این کتاب آسمانی در دل‌های مردم، مجموعه عوامل رادیو قرآن قدم بر می‌دارند.

ابوالقاسمی در خصوص شنیده شدن رادیو قرآن و محبوبیت آن گفت: طبق آمار رسمی از شرکت پژوهش‌های صدا و سیما، رادیو قرآن نسبت به سال‌های گذشته، رشد چشمگیری در جذب مخاطب داشته هست. ما پارسال تلاش کردیم در رادیو ترتیل به نیاز قرآنی مردم پاسخ دهیم.

در ادامه مدیر رادیو قرآن به امکان دسترسی به رادیو قرآن در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و در خصوص سبک قرائت در رادیو ترتیل بیان کرد: ترتیل تنها خط نگه دار اصول و قوانین قرآنی است و به همین علت رادیو ترتیل به وجود آمده هست. ما ۳۰ هزار فریم تصویر جهت این رادیو ترتیل آماده کرده ایم. برنامه تمام ترتیل خوانی‌ها آماده است و وقت تلاوت هر قاری، زندگینامه آن قاری قابل مشاهده خواهد بود.

شبکه رادیویی ترتیل خاص روزهای ماه مبارک رمضان، از امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه فعالیت خود را شروع کرد.

ابوالقاسمی ادامه داد: در نسخه دیجیتالی رادیو ترتیل، هشت خط نهایی هر صفحه به شکل موازی در کنار ۸ خط ابتدایی قرار می‌گیرد و سهولت در خواندن قرآن حتی از راهی دورتر را فراهم می‌کند. همچنین با آخر خوانش هر صفحه بلافاصله صفحه عوض کردن می‌کند. همچنین زیر نویسی طراحی شده است است که در آن تاریخ و ساعت پخش، نکات تجویدی، تاریخی، تفسیری و … قابل ذکر است.

در ادامه ترتیل خوانی سوره مزمل انجام شد و پیامی از رهبر انقلاب در خصوص تلاوت قرآن پخش شد.

شایان ذکر هست؛ رادیو ترتیل از موج اف ام ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز، گیرنده‌های دیجیتال (رادیو و رادیو نما)، اپلیکیشن کشور عزیزمان ایران صدا و سایت رادیو قرآن قابل دریافت است.

گفتنی هست؛ با شروع ماه مبارک رمضان رمضان ۱۵۴ هزار دقیقه برنامه در شبکه‌های متفاوت رادیویی تولید و پخش می شود. عنوان محوری رادیو در رمضان امسال بحث حق الناس است و قرار است شبکه های رادیویی با محوریت این عنوان برنامه هایی را تولید کنند.

ادامه دارد/

رادیو ترتیل افتتاح شد

واژه های کلیدی: ماه رمضان | برنامه | انقلاب | رادیو | رادیو | رمضان ۹۷ |

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

ناصر حجازی، مرد جذاب و فراموش نشدنی فوتبال

[ad_1] او را شبیه تیتو ویلاتوا به یاد نخواهیم آورد ...

خبر خوش جهت سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

[ad_1] نایب مدیر مجلس شورای اسلامی از شروع پرداخت مطالبات ...

پیروزی مقتدی صدر جایگاه کشور عزیزمان ایران در عراق را لرزاند؟

[ad_1] مسوول دفتر سیاسی جریان صدر می گوید: جمهوری اسلامی ...

ظاهر متفاوت ستاره‌ها با موهای طبیعی‎شان

[ad_1] ستاره ها مدام در حال تغییر ظاهر خود هستند. ...

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما