رئیس‌کل شرکت مالیاتی با صدور بخشنامه‌ای سقف معافیت مالیاتی حقوق دریافتی کارمندان در سال ۹۷ را به ادارات امور مالیاتی ابلاغ کرد.

سقف مالیاتی حقوق دریافتی کارمندان در سال 97 مشخص شد

مدیر کل شرکت مالیاتی با صدور بخشنامه ای سقف معافیت مالیاتی حقوق دریافتی کارمندان در سال ۹۷ را به ادارات امور مالیاتی ابلاغ کرد.

جزئیات بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق بگیران در سال ۹۷

با توجه به ابهامات مطروحه در خصوص اجرای بند الف تبصره ۶ قانون بودجه کشور، مدیر کل شرکت مالیاتی بخشنامه جدیدی را راجع به سقف معافیت مالیاتی ماده ۸۴ قانون مالیاتهای مستقیم صادر کرد.

عبارات مهم : ده میلیون – قانون به این ترتیب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه با رعایت ماده ۵ قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به اعضای هیئت علمی با اصلاحات و الحاقات بعدی، مشمول مالیات حقوق با قیمت ۱۰ درصد خواهد بود.

همچنین قیمت مالیات بر درآمد سالیانه مشمول مالیات حقوق سایر اشخاص در سال ۹۷ بر اساس مقررات به شرح جدول ذیل می باشد، که بر این اساس دریافت حقوق سالیانه تا مبلغ ۲۷٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان معاف از پرداخت مالیات می باشد (سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران غیردولتی ماهیانه ۲میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود).

گفتنی هست، بر اساس بند (الف) تبصره ۶ قانون بودجه سقف معافیت مالیاتی عنوان ماده (۸۴) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۱۳۶۶٫۱۲٫۴ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۷ هر سال مبلغ دویست و هفتاد و شش میلیون (۲۷۶٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تعیین شده است هست. همچنین میزان معافیت مالیاتی اشخاص عنوان مواد (۵۷) و (۱۰۱) قانون مالیات های مستقیم هر سال مبلغ دویست و شانزده میلیون (۲۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تعیین شده است است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnnews.com

سقف مالیاتی حقوق دریافتی کارمندان در سال ۹۷ مشخص شد

واژه های کلیدی: ده میلیون | قانون | میلیون | معافیت | مالیات | خبر | اقتصادی |


بازدید مطلب:
1

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

ناصر حجازی، مرد جذاب و فراموش نشدنی فوتبال

[ad_1] او را شبیه تیتو ویلاتوا به یاد نخواهیم آورد ...

خبر خوش جهت سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

[ad_1] نایب مدیر مجلس شورای اسلامی از شروع پرداخت مطالبات ...

پیروزی مقتدی صدر جایگاه کشور عزیزمان ایران در عراق را لرزاند؟

[ad_1] مسوول دفتر سیاسی جریان صدر می گوید: جمهوری اسلامی ...

ظاهر متفاوت ستاره‌ها با موهای طبیعی‎شان

[ad_1] ستاره ها مدام در حال تغییر ظاهر خود هستند. ...

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما