رئیس جمهوری فرانسه روز پنج شنبه تصریح کرد که اتحادیه اروپا باید از شرکت های این اتحادیه که با کشور عزیزمان ایران تجارت دارند، در برابر تحریم های آمریکا حفاظت کند.

شرکت های اروپایی باید در برابر تحریم های آمریکا حفاظت شوند

رئیس جمهوری فرانسه روز پنج شنبه تصریح کرد که اتحادیه اروپا باید از شرکت های این اتحادیه که با کشور عزیزمان ایران تجارت دارند، در برابر تحریم های آمریکا حفاظت کند.

تلاش فرانسه جهت مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون مدیر جمهوری فرانسه همچنین در بدو ورود به نشست رهبران اتحادیه اروپا در بلغارستان در پاسخ به سئوالی در مورد اعلام شرکت توتال مبنی بر خروج احتمالی از کشور عزیزمان ایران به دنبال خارج شدن آمریکا از برجام عنوان کرد: این به شرکت های فعال در بازارهای متفاوت بستگی دارد که خودشان در این زمینه تصمیم بگیرند.

عبارات مهم : تحریم ها – فرانسه شرکت های بین المللی با منافع در کشورهای متفاوت براساس منافع ارزش تصمیم گیری می کنند. آنها باید همچنان این آزادی را داشته باشند.

فرانسه از پیشنهادهای کمیسیون اروپا مبنی بر حفاظت از شرکت های اروپایی که ممکن است به علت تحریم های امریکا آسیب ببینند و ضررهایی را مجبور شوند، حمایت می کند.

از سوی دیگر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز روز پنج شنبه همزمان با ورودش به نشست سران اتحادیه اروپا در شهر صوفیه گفت که کشورهای اتحادیه اروپا بر این مسئله توافق دارند که برجام توافق کاملی نیست ولی تاکید دارند این توافق باید حفظ شود.

اشخاصی در اتحادیه اروپا این نظر را مطرح می کنند که توافق هسته ای کامل نیست، ولی ما باید در این توافق بمانیم و مذاکرات بیشتری با کشور عزیزمان ایران بر پایه مسائل دیگر از جمله مسئله برنامه موشک های بالستیک این کشور انجام شود.

دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا سه شنبه شب گذشته به وقت ایران، با تکرار اتهام هایی و نیز توهین به کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که دولتش دیگر در برجام نخواهد ماند و تحریم های یکجانبه تعلیق شده است کشورش را علیه کشور عزیزمان ایران بازخواهد گرداند.

این تصمیم در حالی گرفته شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی ۱۰ بار بعد از اجرایی شدن برجام، پایبندی کشور عزیزمان ایران را به این توافق بین المللی قبول کرده است در حالیکه رسانه های معتبر بارها از تلاش و حتی اعلام موضع دولت ترامپ جهت جلوگیری از دستیابی پایتخت کشور عزیزمان ایران به منافع مصرح در برجام خبر داده اند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله بعد از اعلام تصمیم مدیر جمهوری آمریکا تأکید کرد که این اتحادیه به توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران پایبند است.
سران انگلیس، آلمان و فرانسه نیز با انتشار شدن بیانیه ای یکسان حمایت خود را از برجام اعلام کردند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

شرکت های اروپایی باید در برابر تحریم های آمریکا حفاظت شوند

واژه های کلیدی: تحریم ها | فرانسه | آمریکا | توافق | ایران | اروپا | آلمان | فرانسه


بازدید مطلب:
2

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما