سیرک سیاسی جده عربستان در قالب مسابقه های کشتی کج، بزرگترین گاف ورزشی این روزهای عربستان در دنیا شد.

فیلم + سوتی «شومن» های سعودی - آمریکایی در سیرک کشتی کج جده

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان سعودی جهت نخستین بار میزبانی (Royal Rumble)کشتی کج را بر عهده بگیرند رقابت‌هایی که در ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده با حضورعلاقه مندان به این رشته برگزار شد مسابقه های نمایشی که با انتقادات بسیار زیادی از سوی کاربران اینترنت در دنیا مواجه شدند.

در جریان این برنامه که به نوعی یک شوی تلویزیونی جهت سرگرم کردن مخاطبان بود، دو ورزشکار تبعه آمریکا با پرچم کشور عزیزمان ایران وارد سالن مسابقه های شدند و طبق هماهنگی های صورت گرفته از روز های قبل که یکی از اهداف این مسابقه ها بود، آل سعود با پرداخت رقمی معادل ۶۰ میلیارد تومان این دو تبعه آمریکا را وادار کرد که خود را ایرانی معرفی در این مسابقه نمایشی برابر ۴ جوان آماتور سعودی کتک بخورند.

فیلم + سوتی «شومن» های سعودی – آمریکایی در سیرک کشتی کج جده

بسیاری از کاربران اینترنت در سراسر دنیا از نحوه میزبانی عربستان در برگزاری این مسابقه که تماما جنبه نمایشی داشت رضایت نداشتند و از روال غیر عادی مسابقه های گله داشتند.

آل سعود با صرف هزینه گزاف بار دیگر با اهداف سیاسی از ورزشی استفاده کرد که اصلا در کشور عزیزمان ایران ممنوع است و آل سعود با این روش رویاهای بزرگ خود که در دنیای واقعی برایشان میسر نیست را با یک مسابقه نمایشی به تصویر کشیدند و جالب اینکه کمپانی WWE که یک کمپانی آمریکایی است با وجود همه این انتقادات حاضر شده است است بازی‌های خود را در این کشور برگزار کند تا از منابع مالی آن برخوردار شود.

عبارات مهم : ورزشکاران – ورزشکار آمریکا در روز های اخیر و با حضور بن سلمان در راس امور این کشور نهایت استفاده مالی را از شیوخ عربستانی کرده است و این عنوان این روز ها به ورزش نیز تعمیم یافته است.
چند اشتباه عربستان در این عنوان که زیاد مشهود است نشان می دهد که دلار های سعودی باز هم با هدف پوچ و اقتصادی ایادی ترامپ به جیب آمریکا رفت و تنها عربستانی ها بودند که با این نمایش مسخره دو سر باخت شدند.

سیرک سیاسی جده عربستان در قالب مسابقه های کشتی کج، بزرگترین گاف ورزشی این روزهای عربستان در دنیا شد.

ابتدا اینکه کشور عزیزمان ایران اصلا در این رشته فعالیتی ندارد که بخواهد ورزشکاری را به مسابقه های اعزام کند.

دوم اینکه ورزشکاران حاضر در این مسابقه ۲ فرد تبعه آمریکا بودند و می بایستی با پرچم آمریکا در مسابقه ها حضور می یافتند.

سومین عنوان حائز اهمیت این است که اگر چه کشتی کج یک ورزش نمایشی است ولی این نمایش اندر نمایش زیاد به مخاطبان نشان داد که ورزشکاران ضعیف عربستانی فقط در عالم نمایش می توانند به قویترین ها غلبه کنند.

توصیه حائز اهمیت در مورد ورزش کشتی کج این است که این ورزش با هدف ترویج خشونت و حس برتری طلبی در آمریکا اختراع شد و اهداف اولیه این ورزش در چارچوب یک نمایش مسخره هنوز ادامه دارد.

محمود رشیدی مدیر فدراسیون های ورزش های رزمی ایران در گفتگو با خبرنگار ما گفت:متاسفانه این مسابقه های یک نمایش تبلیغاتی از سوی سازمانی آمریکایی به نام کمپانی WWE جهت نخستین بار در شهر جده عربستان با حضور ۲ ورزشکار به نام های خسرو و آریا داوری برگزار شد،آنها سال هاست مقیم آمریکا هستند و در رقابتی شرکت کردند که برنده و بازنده آن از قبل مشخص بود و به علت دلارهای رد و بدل شده است و اعتبار اقامت در آمریکا می بایستی این اتفاق می افتاد .

او ادامه داد: با وجودی که روال نیست پرچم بازنده کشور در سالن مسابقه های به نمایش دربیاید.اما متاسفانه مسئولان این کمپانی به علت رسیدن به هدف خود که شکست کشور عزیزمان ایران آنهم در فضای غیر واقعی بود ناجوانمردانه عمل کردند و با یک استراتژیک از قبل تعیین شده است پرچم کشورمان را به نمایش گذاشتند در صورتیکه این دو ورزشکار آمریکایی هستند و باید ملیت حال حاضر آنها در نظر گرفته می شد ، به چه دلیل که وزارت ورزش و فدراسیون ورزش های رزمی حضور ورزشکاران با پرچم کشور را می بایستی تائید کنند و این اقدام به علت ممنوعیت این ورزش در کشور عزیزمان ایران و البته آمریکایی بودن این دو ورزشکار از گردن کشور عزیزمان ایران ساقط است .

رشیدی در ادامه گفت:آقایان از قبل و به صورت هدفمند دنبال این بودند تا به کشورمان هتک حرمت کنند با اینکه این مسائل نمی تواند خدشه ای به کشورمان وارد کنند و تنها دلار های آنها به باد می رود.

رئیس فدراسیون ورزش های رزمی راجع به اینکه این اشخاص از چه طریقی در این مسابقه های حضور یافتند،توضیح داد:نه آن طور که من شنیدم این ۲ نفر برادرانی هستند که اقامت آمریکا دانرد و در یک تخلف بزرگ با پرچم کشور عزیزمان ایران در این مسابقه ها شرکت کردند چند که برنده و بازنده از قبل در کشتی کج مشخص است ولی نشان دادن پرچم کشور عزیزمان ایران به دور از ارزش و شخصیت میزبان مسابقه های بود به چه دلیل که آنها می دانستند این دو ورزشکار ایرانی با توجه به مسائل اخیر این یک سناریوی از پیش تعیین شده است بود تا با این کارشان شخصیت ورزشکاران ایرانی را تخریب کنند.

او درمورد اینکه شنیده می شود این ۲ برادر نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان جهت این شکست پول گرفته اند،گفت:رقم دقیق این عنوان را نمی دانم ولی مطمئنا مبالغ زیادی بین آنها رد و بدل شده است است.حتی ممکن است جهت گذاشتن پرچم در کنار زمین که یک حرکت غیر اخلاقی است دستمزد خاص ای را هم دریافت کرده باشند.

او در آخر راجع به اینکه آیا فدراسیون ورزش های رزمی بعد از این عنوان چه برنامه ای را مدنظر دارند ،پاسخ داد:این عنوان از صلاحیت فدراسیون خارج است و هیچ ارتباطی به فدراسیون ما ندارد ولی قطعا مسئولان وزارت ورزش با این کار زشت برخورد قاطعی خواهند کرد.

همچنین در پی این مبارزه ساختگی و بی احترامی که دولت عربستان در قبال کشور عزیزمان ایران انجام داد امیر علی اکبری ورزشکار و مبارز ایرانی طی اظهاراتی تند خطاب به سعودی ها عنوان کرد: شما در حدود ۱۰ میلیون دلار خرج کردید تا ۲ ورزشکار ایرانی را به صورت نمادین مورد ضرب و شتم قرار دهید ولی به شما پیشنهاد می کنم بیایید با من مبارزه واقعی انجام دهید.این دو نفر که نام خود را ایرانی هم گذاشته‌اند بسیار افراد بی‌هویتی هستند که حاضر شده‌اند به خاطر پول نام کشورمان را برابر سعودی‌ها به تمسخر بگیرند.

فیلم + سوتی «شومن» های سعودی – آمریکایی در سیرک کشتی کج جده

از طرف دیگر علی اکبری که در مسابقه های MMA حضور دارد،گفت هر کجای دنیا که عربستانی ها بخواهند رودر روی ورزشکاران آنها قرار می گیرم تا چنان کتکی به آنها بزنم تا نه تنها فکر توهین به کشور عزیزمان ایران را تا ابد از سرشان بیرون کنند بلکه حتی زمانی هم که مردم کشور عزیزمان ایران را می بینند به آنها ادای احترام کنند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ورزشکاران | ورزشکار | عربستان | عربستانی | سعودی ها | آمریکایی | مسابقه | ایرانی | آمریکا | ورزشکار | نمایش

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

ناصر حجازی، مرد جذاب و فراموش نشدنی فوتبال

[ad_1] او را شبیه تیتو ویلاتوا به یاد نخواهیم آورد ...

خبر خوش جهت سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

[ad_1] نایب مدیر مجلس شورای اسلامی از شروع پرداخت مطالبات ...

پیروزی مقتدی صدر جایگاه کشور عزیزمان ایران در عراق را لرزاند؟

[ad_1] مسوول دفتر سیاسی جریان صدر می گوید: جمهوری اسلامی ...

ظاهر متفاوت ستاره‌ها با موهای طبیعی‎شان

[ad_1] ستاره ها مدام در حال تغییر ظاهر خود هستند. ...

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما