نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸


پاتوق نود – ترجمه از محمد کاملان: به لطف دستاوردهایی که در صنعت خودروسازی شاهد هستیم فرآیند ساخت خودروها سرعت بیشتری گرفته می باشد، از طرف دیگر سلاطین خودروساز نیز ترجیح می‌دهند برای اینکه در برابر رقبا حرفی برای گفتن داشته باشند سالانه مدل‌های جدیدی از خودروهای خود معرفی کنند.

این امر کاملاً به سود هوداران اتومبیل می باشد چرا که هر سال چشم‌مان به جمال خودروهای جدیدی روشن می‌شود که مدل‌های قبلی آنها را دوست داشته‌ایم و از امکانات تازه‌ای که در مدل‌های جدید این خودروها درنظر گرفته شده می باشد لذت می‌بریم.

به این ترتیب اگر از علاقه‌مندان دوآتشه خودروهای جدید هستید حتماً به خوبی می‌دانید که خودروهای کوپه در میان تمامی خودروهایی که ساخته می‌شوند حال و هوای دیگری دارند و از گذشته تاکنون، این خودروها علاقه‌مندان خاص خود را داشته‌اند.

خوشبختانه سال ۲۰۱۸ که آن را پشت‌سر گذاشتیم سال خوبی برای خودروهای کوپه بود و محصولاتی را شاهد بودیم که در کنار امکانات، زیبایی‌ خاصی هم داشتند و علاقه‌مندان خودروهای کوپه به همین راحتی‌ها نمی‌توانند از کنار آنها بگذرند.

در نتیجه در ادامه با هم به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸ نگاهی خواهیم داشت و به ویژگی‌های این خودروها از زوایای مختلف اشاره می‌کنیم.

تعریفی کوتاه از خودروهای کوپه

بزرگان صنعت خودروسازی به هر خودرویی که دو درب دارد و سقف آن هم ثابت می باشد، خودروی کوپه می‌گویند اما محبوبیت این نوع طراحی در خودروها باعث شده تا این روزها با طیف وسیع‌تری از خودروهای کوپه طرف باشیم. در نتیجه گاهی اوقات خودروهای چهار در و حتی شاسی‌بلندی را می‌بینیم که به آنها کوپه می‌گویند.

اما خودروهایی که ما به آنها اشاره میکنیم در‌واقع همان کوپه‌های اصل و نسب داری هستند که دو درب دارند و سقف آنها نیز ثابت می باشد. این خودروها نسبت به سایر کوپه‌ها جوان‌پسند‌تر و جذاب‌تر هستند و رانندگی با آنها نیز لذت خاصی دارد.

فورد موستانگ

نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸

امکان ندارد جایی از خودروهای کوپه سخن به میان باید و حرفی از فورد موستانگ نشنویم، این اتومبیل دقیقاً همان چیزی می باشد که از یک خودروی قدرتمند آمریکایی انتظار داریم و مدل‌های مختلف فورد موستانگ در طی سال‌ها توانسته‌اند جای خود را در دل هواداران اتومبیل باز کنند.

ناگفته نماند فورد موستانگ در نسخه‌های مختلفی تولید شده‌ می باشد و متأسفانه باید گفت تمامی این نسخه‌ها در یک قد و قواره نیستند و خوبی‌ها و بدی‌های متفاوتی دارند. اما نسخه ۲۰۱۸ این اتومبیل دقیقاً همان چیزی می باشد که از موستانگ انتظار داریم، این اتومبیل روح فورد موستانگ دهه ۶۰ را در کالبدش دارد و همین امر باعث شده تا به یکی از بهترین کوپه‌های قرن بیست و یک میلادی تبدیل شود.

اگر از طرفداران موستانگ باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید که این اتومبیل در مسیر‌های مستقیم حریفی ندارد و در جاده‌های صاف و هموار سرعت و چالاکی چشمگیری را از فورد موستانگ سراغ داریم، اما انصافاً باید اعتراف کرد نسخه‌های قبلی فورد موستانگ در پیچ‌ها مشکل داشتند که خوشبختانه این مشکل را نیز فورد در نسخه جدید موستانگ برطرف کرده می باشد.

فورد موستانگ مدل ۲۰۱۸ به لحاظ فناوری‌های جدید هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و سیستم اینفوتینمنت Sync 3 با یک صفحه‌نمایش لمسی بزرگ ۱۲.۴ اینچی را در این اتومبیل شاهد هستیم.

یک خبر خوش هم برای علاقه‌مندان سینما و فورد موستانگ داریم چرا که فورد، نسخه‌ای از موستانگ معروفی که در فیلم Bullitt با بازی استیو‌ مک‌کویین فقید استفاده شده بود را بازسازی کرد و این اتومبیل با ظاهری جدید و استثنایی به خط تولید خودروهای فورد موستانگ ۲۰۱۹ اضافه شده می باشد.

همان‌گونه که شما از ما بهتر می‌دانید یک خودروی موستانگ بدون پیشرانه V8 کامل نمی‌شود و برای رسیدن به این هدف، فورد موستانگ جی‌تی از یک پیشرانه قدرتمند V8 با ظرفیت ۵.۰ لیتر و ۴۶۰ اسب‌بخار نیرو بهره گرفته می باشد. مدل فورد موستانگ جی‌تی ۳۵۰ و جی‌تی ۳۵۰ آر یک پیشرانه V8 با ظرفیت ۵.۲ لیتر دارند و این پیشرانه ۵۲۶ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند. فورد موستانگ بولیت که در بالا به آن اشاره کردیم نیز ۴۸۰ اسب‌بخار نیرو دارد.


هوندا سیویک کوپه

نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸

در میان تمامی کوپه‌های شیک و قشنگی که در سال ۲۰۱۸ تولید شد، هوندا سیویک به‌عنوان مقرون‌به‌صرفه‌ترین این خودروها شناخته می‌شود. این اتومبیل که به لحاظ زیباشناختی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در‌واقع نسخه‌ای دو در از هوندا سیویک سدان چهار در می باشد و از به همین دلیل توقع یک خودروی اسپرت تمام‌عیار را نمی‌توانید از هوندا سیویک داشته باشید.

از طراحی و زیبایی این اتومبیل که بگذریم، مدل جدید هوندا سیویک کوپه بهینه‌سازی‌های زیادی را در قسمت موتوری و فنی شاهد بوده می باشد. هوندا برای اینکه این اتومبیل از سایر همقطاران خود عقب نباشد مدل ۲۰۱۸ هوندا سیویک کوپه را به سیستم‌های جدید و پیشرفته‌ای نیز مجهز کرده و این اتومبیل در حال حاضر با اپل‌کار‌پلی (Apple CarPlay) و اندروید آتو (Android Auto)، سازگاری کامل دارند تا به لطف این فناوری‌ها، راننده تعامل راحت‌تری هوندا سیویک کوپه از طریق گوشی اندرویدی یا آیفون خود داشته باشد.

سیستم‌های هوشمند هشدار تصادف از جلو، کروز کنترل اقتباسی، سیستم هوشمند حفظ اتومبیل در مسیر، و هشدار خروج اتومبیل از لاین را می‌توان از دیگر ویژگی‌های پیشرفته هوندا سیویک کوپه دانست.

این اتومبیل ممکن می باشد به لحاظ قدرت انتظار طرفداران دو آتشه کوپه‌های تراز اول دنیا را راضی نگه ندارد اما باز هم انصافاً هوندا در خودروی سیویک کوپه خود چیزی کم نگذاشته و مدل پایه این اتومبیل به یک پیشرانه ۲۰۵ اسب‌بخاری مجهز می باشد که ظرفیتی برابر با ۱.۵ لیتر دارد. تا از لحاظ قدرت نیز بتوان روی مانورهای جانانه هوندا سیویک در جاده‌ها حساب باز کرد.


آئودی آر اس ۵

نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸

کارشناسان صنعت خودروسازی، آئودی ار اس ۵ را بهترین خودروی کوپه لاچکری دنیا می‌دانند و این اتومبیل بدون شک نظر افرادی که به دنبال یک کوپه لاکچری و خاص هستند را جلب می‌کند. آئودی آر اس ۵ در‌واقع همان چیزی می باشد که از یک خودروی آلمانی انتظار داریم و در مدل ۲۰۱۸ این اتومبیل در کنار طراحی جدید و بهینه‌سازی‌های فنی، شاهد تغییرات زیادی در خصوص اضافه شدن فناوری‌های جدید به آئودی آر اس ۵ هستیم.

در این اتومبیل یک پیشرانه دوقلو با ظرفیت ۲.۹ لیتر از نوع V6 تعبیه شده می باشد و ۴۴۴ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. به لطف چنین موتور قدرتمندی آئودی آر اس ۵ به راحتی می‌تواند در عرض تنها ۳.۷ ثانیه از سرعت صفر۷ به شتابی معادل ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

در کنار این موارد وقتی از یک خودروی لاچکری صحبت می‌کنیم انتظار داریم با تجهیزات داخلی و تودوزی بسیار شیک و جذابی هم طرف باشیم، این امر دقیقاً همان چیزی می باشد که آئودی آر اس در اختیار راننده قرار می‌دهد و داخل این اتومبیل از باکیفیت‌ترین و زیباترین مواد ممکن ساخته شده می باشد.

این کوپه خوش‌ رنگ و لعاب آئودی از صفحه‌نمایش ۱۲.۳ اینچی بهره می‌برد و تمامی اطلاعات لازم در این صفحه‌نمایش و تعاملی به صورت کاملاً هوشمند در اختیار راننده قرار می‌گیرد. از آنجایی که مشتریان این اتومبیل بیشتر جوان‌ها هستند، آئودی توجه ویژه‌ای به سیستم پخش آئودی آر اس ۵ داشته و بلند‌گوهای بنگ اند اولفسن (Bang & Olfsen)، که پخش صدای بینظری دارند را در این اتومبیل شاهد هستیم. این سیستم صوتی از ۱۹ اسپیکر مجهز شده و ۷۵۵ وات نیرو دارد.


دوج چلنجر جی‌تی ای‌.‌دبلیو.‌دی

نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸

خودروهای دوج همگی به قدرت و استقامت معروف هستند و دوج چنلجر جی‌تی ای‌.‌دبلیو‌.‌دی نیز دقیقاً همین ویژگی‌ها را دارد و روی این اتومبیل به عنوان یک کوپه قدرتمند که در برف و یخبندان خم به ابروی خود نمی‌آورد می‌توانید حساب باز کنید.

این موارد باعث شده تا جوان‌هایی که در قسمت‌های سردسیر دنیا زندگی می‌کنند عاشق دوج چلنجر جی‌تی‌ ای‌.‌دبلیو‌.‌دی شوند. اگر از طرفداران برند دوج باشید حتماً به خوبی می‌دانید تمامی مدل‌های دوج چلنجر با سیستم انتقال نیرو به چهار چرخ عرضه می‌شوند اما این قضیه برای دو چلنچر جی‌تی‌ ای.‌دبلیو.‌دی فرق می‌کند و نیروی پیشرانه این اتومبیل تنها زمانی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود که اتومبیل در مسیر خشکی قرار گرفته باشد.

این دوج کوپه جذاب از یک پیشرانه قدرتمند V6 بهره می‌گیرد که ۳۰۵ اسب‌بخار نیرو در اختیار راننده قرار می‌دهد. در این بین باید به این نکته نیز اشاره کرد جا داشت دوج برای چلنجر جی‌تی ای‌.‌دبلیو.‌دی طراحی جدیدی را به خدمت بگیرد و برای مدل ۲۰۱۸ این اتومبیل طرحی نو دراندازد. البته شاید دلیل اینکه دوج کار زیادی برای طراحی جدید این اتومبیل انجام نداده این امر باشد که دوج قصد داشته تا هواداران خود را که به طراحی‌های کلاسیک علاقه دارند حفظ کند.

در مجموع می‌توان گفت دوج چلنجر جی‌تی‌ ای‌.‌دبلیو.‌دی از آن خودروهایی می باشد که شاید برای استفاده در خیابان‌های شهری پیشنهاد نشود اما بدون شک این اتومبیل در برف و یخبندان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و راننده را در سرمای زمستان تنها نخواهد گذاشت.

در پایان پیشنهاد میکنیم اگر شما هم مثل ما به خودروهای کوپه علاقه دارید و محصول خاصی مورد نظر شماست که در این فهرست به آن اشاره نشد، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان کوپه‌های مورد علاقه خود در سال ۲۰۱۸ قرار دهید.

منبع: digitaltrends

دیدگاه خود را بنویسید